Du är här: Start/Barn & Utbildning/Kontakter Barn & Utbildning/Grundskola, fritidshem och fritidsgårdar

Grundskola, fritidshem och fritidsgårdar

Mirja Westerlund

Vik. skolchef
mirja.westerlund@morbylanga.se
Tfn: 0485-473 95


Fritidsgårdchef

Ann-Christin Lagercrantz

ann-christin.lagercrantz@morbylanga.se
Tfn: 0485-472 96


Kontaktpersoner/skoladministratörer - Grundskolor, Fritidshem och Särskola

Alunskolan och Skansenskolan
Alunskolans och Skansenskolans fritidshem
Särskolan i Färjestaden och i Mörbylånga

Anna Wimmergren
anna.wimmergren@morbylanga.se
Tfn: 0485 - 472 08

Tanja Velvin Fransson
tanja.velvinfransson@morbylanga.se
Tfn: 0485 - 471 95

Färjestadens skola och Smaragdskolan

Cecilia Lindqvist
cecilia.lindqvist@morbylanga.se
Tfn: 0485-472 32

Glömminge skola och Gårdby skola
Fritidshem i Glömminge och Gårdby
Pedagogisk omsorg för skolbarn i Alby

Merima Hodzic
merima.hodzic2@morbylanga.se
Tfn: 0485-477 44

Torslunda skola

Monni Gustafsson
monni.gustafsson@morbylanga.se
Tfn: 0485-471 10

Sidan uppdaterad 18 maj 2021 Kommentera sidan