Du är här: Start/Barn & Utbildning/Kontakter Barn & Utbildning/Grundskola, fritidshem och fritidsgårdar

Grundskola, fritidshem och fritidsgårdar

Mirja Westerlund

Vik. skolchef
mirja.westerlund@morbylanga.se
Tfn: 0485-473 95


Fritidsgårdchef

Ann-Christin Lagercrantz

ann-christin.lagercrantz@morbylanga.se
Tfn: 0485-472 96


Kontaktpersoner/skoladministratörer - Grundskolor, Fritidshem och Särskola

Alunskolan och Skansenskolan
Alunskolans och Skansenskolans fritidshem
Skansenskolans grundsärskola

Tanja Velvin Fransson
tanja.velvinfransson@morbylanga.se
Tfn: 0485 - 471 95

Färjestadens skola och Smaragdskolan
Färjestadens skolas fritidshem
Färjestadens grundsärskola

Cecilia Lindqvist
cecilia.lindqvist@morbylanga.se
Tfn: 0485-472 32

Färjestadens högstadium

Anna Vimmergren
anna.vimmergren@morbylanga.se
Tfn: 0485-472 08

Glömminge skola och Gårdby skola
Glömminge skolas och Gårdby skolas fritidshem
Pedagogisk omsorg för skolbarn i Alby

Merima Hodzic
merima.hodzic2@morbylanga.se
Tfn: 0485-477 44

Torslunda skola
Torslunda skolas fritidshem

Monni Gustafsson
monni.gustafsson@morbylanga.se
Tfn: 0485-471 10

Sidan granskad 26 november 2021 Kommentera sidan